Vrakbar na Amen Khelas

Minulý týden proběhla již po šesté taneční soutěž Amen Khelas 2013, kterou každoročně pořádá Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Erko Jihlava. Soutěž byla opět pojata velkolepě, a to v prostorách jihlavského Domu kultury a odborů. Nízkoprahový klub Vrakbar se také zúčastnil, tentokrát v zastoupení dvou tanečních skupin, které vystupovaly ve starší věkové kategorii. Své kreace předvedli lonští vítězové starší kategorie Wooden Legs, v sestavě šesti tanečníků. A letos poprvé vystoupily i dvě tanečnice pod názvem Crazy girls. Výkony vystupujících přišlo podpořit mnoho diváků, kteří zaplnili téměř celý sál DKO. Wooden Legs obsadili krásné druhé místo. Crazy girls se sice neumístily, ale se svým tanečním příspěvkem mohly být více jak spokojené. Ještě jednou gratulace za Vrakbar.

Vítěz Časované boty v kategorii „Pracovní tým roku 2012“

Každoročně udělované ocenění za největší přínos v oboru nízkoprahových sociálních služeb Časovaná bota 2012 má letos tři vítěze. V kategorii Pracovní tým roku ji získal Nízkoprahový klub Vrakbar z Jihlavy, v kategorii Osobnost roku byla oceněna Lenka Čuprová, sociální pracovnice a koordinátorka pobočky Nízkoprahový klub Likusák, o.s. Ratolest Brno a cenu Skokan roku obdržel Terénní program pro rodiny, Šance pro Tebe, o. s., Chrudim. Ceny vítězům udělil patron Časované boty – Česká asociace streetwork, o.s. (ČAS).

„Nejlepším pracovním týmem v oblasti nízkoprahových programů se stal tým Nízkoprahového klubu Vrakbar Oblastní charity Jihlava. Pracovní tým klubu VRAKBAR během roku 2012 uskutečnil celou řadu významných počinů prohlubující kontakt a navázání důvěry mezi pracovníky a uživateli služby, nabídnul uživatelům mnoho podnětů, jak se zapojit do témat, která pro mladé lidi jsou aktuální a mohou se v daných aktivitách především sami realizovat. Pracovní tým klubu VRAKBAR se zároveň podílel na vzniku nového nízkoprahového zařízení ZASTÁVka Telč a svoji činnost v terénní práci rozšířil i na obec Kostelec.

Čestné uznání za dlouhodobý přínos pro rozvoj oboru nízkoprahových sociálních služeb obdrželi a dalšími nominovanými jsou: NZDM KLUB COOLNA Znojmo; Oblastní charita Znojmo, Znojmo a T klub – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, Unie Kompas, Zlín.“

Kompletní zprávu o Časované Botě najdete ZDE.

Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).